ГЕННАДІЙ ГОЛОВКІН: ЯКЩО НЕМАЄ В ДОМІ ГРОШЕЙ …

Canelo Alvarez v Gennady Golovkin Press Conference - Los AngelesСитуація з майбутнім поєдинком Геннадія Головкіна нагадує принцип бумерангу або більш звичну для нас приказку – не копай яму іншому, оскільки сам в неї впадеш.

Збіглий від поєдинку проти Головкіна Сауль Альварес, чекаючи остаточного рішення Державної Атлетичною Комісії штату Невада, відмовився від поєдинку проти Геннадія, спокійно пішов у лікарню, де і вирішив всі питання зі своїм правим коліном, що турбує його ось уже, як три роки.

Моя думка: рішення Сауля відмовитися від поєдинку проти Головкіна цілком можна зрозуміти і прийняти. По-перше, Альварес вже все пояснив, принісши свої вибачення всім, починаючи від Головкіна і закінчуючи своїми фанами. Так що подальші вибачення йому абсолютно не потрібні. Сауль не збирається плутати ввічливість з самоприниженням. По-друге, динаміка розкрутки поєдинку була втрачена, а сам бій став тягарем абсолютно для всіх. Тому і рятувати його не мало сенсу. Краще, що можна було зробити, так це усвідомити – сили і фінанси, вкладені в розкрутку цього поєдинку безповоротно втрачені, а намагатися з нічого зробити подія – повна нісенітниця. І якщо вже й говорити про те, хто вийшов зі скандалу з найменшими втратами, так це сам Сауль і команда «Golden Boy Promotion». Альварес після операції потребують двомісячного лікування і тримісячної реабілітації.

Тому, рішення Державної Атлетичною Комісії про шестимісячної дискваліфікації, йому не зашкодить. Простий і так оплачений спортивною страховкою. А ось Оскар Де Ла Хойя, здається мені, здорово потріпав нерви Геннадію і його команді, заявивши про те, що якщо Головкін хоче поєдинку проти Сауля, то, будь ласка, до вересня ніяких поєдинків не проводити. А то, що не дай Бог, програє Геннадій і про яке суперфате може йти.

Ну, а що Геннадій? Він, як і його команда, намагалися залишатися білими і пухнастими, але все одно вони занурили самі себе в калюжу лайна. Раптом з’ясувалося, що Головкін, як боксер і чемпіон, мало кого не цікавить. Всі топові суперники просто відмовилися від поєдинку з ним і не тому, що боялися. Все виявилося куди простіше. У Головкіна просто не виявилося можливості оплатити послуги суперника. Навіть Гері О’Саллівану, який, між нами, більше схожий на клоуна, вони не зміг зібрати вісімсот тисяч доларів, запропонувавши чотириста п’ятдесят. Якщо відняти податки, виплати промоутерам, менеджерам, тренерам, спаринг-партнерам і все інше, що супроводжує боксера до двобію, виходить … Гері буде битися з чисто спортивного інтересу ?! Ні! Не бувати цьому, сказав співмоутер О’Саллівана в Америці Оскар Де Ла Хойя.

Пропозиція про проведення 5-го травня поєдинку проти володаря титулу чемпіона світу за версією WBO 28-річного Біллі Джо «Superb» Сандерса (26-0, 12 КО) було відкинута його промоутером Френком Уорреном. Причина цілком розумна. Біллі не буде готовий до 5 травня, втім, як і ситуація з трансляцією цього поєдинку в Великобританії. А ось на початок-середину червня цілком ймовірно, щоб бій за всі чотири чемпіонські титули відбудеться. Але червнева дата вже не підходила самому Геннадію. Загалом – проліт.

Також пролетів і 21-річний Хаймі мунгу (28-0, 23 КО). Його команда розумно оберігає свого першого, вважаючи його поєдинок проти Головкіна ще недостатньо підготовленим.

Справи виявилися настільки погані, що і в кошмарному сні не привидиться. Тільки безнадією можна пояснити те, що проти Гени в ринг вийде 31-річний Ванесс «Nightmare» Мартиросян (36-3-1, 21 КО), який проводив останній свій бій в травні 2016 року, коли програв чемпіону світу за версіями WBA і IBO в першій середній вазі 33-річному Ерісланді «The American Dream» Лара (22-2-2, 13 КО).

Ні, я розумію, що якщо на безриб’ї і рак риба, то на безптахів’ї і … соловей качка. Однак, що мене обурило найбільше, так це ставлення Геннадія і його команди до обов’язкового захисту титулу чемпіона світу за версією IBF, де офіційним претендентом є 32-річний Сергій «The Technician» Дерев’янченко (12-0, 10 КО)

Головкіну нічого не заважало вибрати в суперники Сергія. Я не сумніваюся, що Том Лоффлера зміг би домовитися з промоутером Дерев’янченко Лу Ді Белою, вирішивши всі фінансові та протокольні умови. Я, при всій повазі до Сергія, не сумніваюся, що Головкін б переміг його. І, якщо чесно, я говорив Дерев’янченко, що немає йому сенсу входити в бій з Головкіним, не будучи підготовленим на всі сто десять відсотків.

Але невиразне мурмотання Тома, що поєдинок Головкіна і Дерев’янченко довго треба готувати, щоб якісно розкрутити – повна нісенітниця. Бій Геннадія проти Сергія НЕ буде цікавий більшості любителів боксу, які будуть готові купити квитки і трансляцію. Все зведеться до діаспори українців і казахів, до якої додається якась частка реальних фанів боксу. Так що розкручуй Том цей бій місяць чи півроку, результат був би одні – максимум дві-три тисячі глядачів на арені і трансляція на відкритому каналі HBO.

Однак, Геннадій, так багато говорив про честь і чистоту боксу, про те, що правила повинні бути одні для всіх і ніхто не має права стати винятком для цих правил, повівся інакше.

У світі менеджменту є таке поняття – відкупні претенденту. Цілком нормальна практика, при якій чемпіон оплачує обов’язковому претенденту мінімальний гонорар за проведення бою, обіцяючи, що поєдинок проти нього неодмінно відбудеться в обумовлені терміни. Тут кожен залишається при своєму інтересі і ніхто ні на кого не ображається.

Але ні сам Геннадій, ні його промоутер не зробили крок назустріч Сергію Дерев’янченко. Це і послужило тим, що Лу Дібелла почав процедуру позбавлення Головкіна поясу чемпіона світу за версією IBF. Це буде зроблено після того, як Головкін проведе свій поєдинок 5-го травня. І, за словами самого Сергія, його менеджер Кіт Коннолі налаштований дуже рішуче.

«Керівництво IBF дуже чітко дотримується правил своєї боксерської організації і вимагає беззаперечного виконання чемпіоном зобов’язань щодо захисту титулу, – заявив Сергій. – Ми готові були йти на пошук компромісів у переговорах про проведення мого двобію проти Головкіна. І ми б домовилися. Але команда Геннадія просто проігнорувала всі норми пристойності. Мій промоутер і менеджер будуть робити все можливе, щоб Головкін був позбавлений титулу, оскільки не виконав своїх зобов’язань».

Але ось проти кого Сергій вийде в ринг, оскаржуючи вакантний пояс чемпіона світу, покаже час. Але, якщо подивитися на розклад з рейтингом IBF, то у Дерев’янченко є всі можливості завоювати пояс чемпіона світу.

Давайте поміркуємо, нехай і забігаючи вперед. Друга позиція рейтингу – вакантна. На третій розташувався 31-річний Деніел «Miracle Man» Джейкобс (33-2, 29 КО). А це, наскільки ми пам’ятаємо з інтерв’ю з Дерев’янченко, є великою проблемою. У Сергія і Деніела один і той же промоутер, менеджер і тренер. Патова ситуація, яка може вирішитися тільки в тому випадку, якщо Ді Белла таки зуміє розрулити ситуацію з тим, що б Сергій провів бій проти п’ятого номера 30-річного лівші Деметріуса «Boo Boo» Андраде (25-0, 16), оскільки четвертий номер рейтингу 27-річний Жермелл Чарлі (26-0, 20 КО) проводить поєдинок за право тимчасового володіння поясом чемпіона світу за версією WBC проти 27-річного Уго «The Boss» Сентено (26-1, 14 КО).

Загалом, якщо говорити про бажання самого Сергія, то він висловив бажання вийти в ринг саме проти Чарлі. Дерев’янченко не сумнівається в перемозі Жермелла і впевнений, що саме цей поєдинок буде цікавим для промоутерів, телебачення та фанів боксу. Втім, Сергій погоджується і з моєю думкою, що ймовірність його поєдинку проти Деметріуса Андраде, з яким повинен був боксувати в грудні минулого року, досить велика і була б, мабуть, найкращим варіантом.

Як би там не було, ми можемо тільки міркувати, аналізуючи ситуацію з точки зору тієї інформації, яка нам доступна, а також того інсайда, що звалюється в наші вуха. Це може подобатися чи ні, але іншого виходу у нас немає.

Юрій Нестеренко

Переклад українською мовою – «Хмельницька обласна федерація боксу»

Джерело: https://sport.ua