ХМЕЛЬНИЧЧИНА ПІДТВЕРДЖУЄ СТАТУС ЦЕНТРУ МОЛОДІЖНОГО БОКСУ УКРАЇНИ І ЄВРОПИ

002Наші з вами захоплення успіхами бійців еліти любительського боксу та перемогами українських бійців на професійних рингах, залишають без необхідної уваги успіхи молодих боксерів, яким доволі скоро треба буде захищати честь України на чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх.

Зіткнувшись із молодіжним боксом в 2014 році, я пильно відстежую їх аматорські кар‘єри та сам розвиток молодіжного боксу. Головним центром розвитку такого в Україні й став Хмельницький, де і проводяться такі важливі й престижні змагання серед молодих боксерів. І ті зусилля, що вкладає в розвиток молодіжного боксу Президент Хмельницької Обласної Федерації Боксу Андрій Анатолійович Чумаков і команда клубу «Авангард», показують відмінні результати.

Нагадаю, що Хмельницький приймав чемпіонати країни в 2015 і 2016 роках. У 2016 році, на XXVII турнірі пам’яті Є .Кужельного, проходив відбір на чемпіонат світу серед молоді. А ось в цьому році, на XXVIII турнірі переможці та призери отримали можливість виконати норматив майстра спорту України, що зробило цей турнір ще більш популярним.

І вже три роки поспіль боксери Хмельницька, а зокрема клубу «Авангард», показують високі результати на чемпіонів Європи та світу серед молоді.

У польському Колобжегу, на чемпіонаті Європи в 2015 році, срібло у важкій вазі завоював Степан Грекул, а бронзу в суперважкій вазі В’ячеслав Гаврилюк.

У 2016 році, на чемпіонаті Європи, який відбувся в російському місті Анапа, срібло в напівважкій вазі було у Аркадія Карцана, а бронза у супертяжа В’ячеслава Гаврилюка. А на чемпіонаті світу, що проходив в Санкт-Петербурзі, серед трьох нагород української команди, срібло було в активі вихованця клубу «Авангард», бійця напівсередньої вазі (69 кг) Павла Гули.

І ось вже на чемпіонаті Європи 2017 року, як мінімум на бронзу можуть розраховувати: в першій напівсередній вазі (60 кіло) Бондарчук Тарас (Шепетівка) і у важкій вазі (91 кг) Карцан Аркадій (Хмельницький, клуб «Авангард»). Втім хлопцям до снаги срібло і навіть золото. Тому давайте підтримаємо їх в півфінальних боях, що відбудуться 27 жовтня.

Юрій Нестеренко, коментатор та спортивний журналист.